Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Built-in display | No |
| Colour | Yes |
| Country of origin | Indonesia |
| Depth | 264 mm |
| Duplex printing | No |
| Energy Star certified | Yes |
| Envelopes sizes | 10,C6,DL |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 148 mm |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.5 Leopard,Mac OS X 10.6 Snow Leopard,Mac OS X 10.7 Lion |
| Market positioning | Home & Office |
| Maximum duty cycle | 3000 pages per month |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum print size | 216 x 356 mm |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Non-ISO print media sizes | Legal |
| Package depth | 448 mm |
| Package Height | 345 mm |
| Package width | 220 mm |
| Pallet height | 2.13 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Paper tray media types | Envelopes,Matte paper,Photo paper,Plain paper |
| Power consumption (StandBy) | 2 W |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Printing noise level | 36 dB |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 45 pc(s) |
| Security algorithms | 128-bit WEP,64-bit WEP,WPA-AES,WPA-PSK,WPA-TKIP |
| Standard interfaces | Ethernet,USB 2.0,Wireless LAN |
| Total input capacity | 100 sheets |
| USB port | Yes |
| Weight | 3.2 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 392 mm |
