Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
184.99 GBP
184.99 GBP
price not updated
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Copying | Colour copying |
| Country of origin | Philippines |
| Depth | 304 mm |
| Direct printing | Yes |
| Envelopes sizes | 10,C6,DL |
| Height | 169 mm |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Market positioning | Home & office |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Epson Connect,Epson iPrint |
| Multi-purpose tray media types | Envelopes, Plain paper |
| Non-ISO print media sizes | Legal, Letter |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Package depth | 565 mm |
| Package Height | 270 mm |
| Package width | 365 mm |
| Paper input type | Paper tray |
| Paper tray media types | Envelopes, Photo paper, Plain paper |
| Photo paper sizes | 9x13,10x15,13x18,13x20,20x25 |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power cord included | Yes |
| Print technology | Inkjet |
| Printing | Colour printing |
| Printing colours | Black, Cyan, Magenta, Yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| Scan technology | CIS |
| Scanning | Colour scanning |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA-PSK,WPA-TKIP |
| Software CD | Yes |
| Standard interfaces | USB, Wireless LAN |
| Total input capacity | 100 sheets |
| Total output capacity | 30 sheets |
| USB port | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 4.6 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Width | 445 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
