Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
2016.88 GBP
2016.88 GBP
14-10-2024 18:50:15
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Colour | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Country of origin | China |
| Depth | 465 mm |
| Drivers included | Yes |
| Environmental | , Operating Temperature 10 to 35°C - Humidity 20 to 80% |
| Ethernet LAN | Yes |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| Height | 224 mm |
| Maximum printing width | 20.3 cm |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Media supported | Fanfold media with sprockets |
| Mono or colour printer | Colour |
| Network Interface | 10 BaseT/100 Base-TX Ethernet |
| Package depth | 680 mm |
| Package Height | 430 mm |
| Package width | 590 mm |
| Power consumption (StandBy) | 8 W |
| Power consumption printing | 33 W |
| Print speed | 92 mm/sec |
| Print technology | Inkjet |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quick start guide | Yes |
| USB port | Yes |
| Voltage/Power/Frequency | 100 to 240VAC / 50 to 60Hz |
| Weight | 12.7 kg |
| Width | 464 mm |
