Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
95.68 GBP
185.97 GBP
07-05-2026 09:53:14
113.94 GBP
185.97 GBP
26-08-2025 06:15:24
185.97 GBP
185.97 GBP
11-08-2025 18:10:55
| Auto power off | Yes |
|---|---|
| Batteries included | No |
| Battery technology | Alkaline |
| Bundled software | Epson Label Editor |
| Cables included | AC |
| Colour | Black, Grey |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 8715946666921 |
| Master outer case height | 2570 mm |
| Master outer case length | 4530 mm |
| Master outer case width | 2890 mm |
| Maximum printing width | 2.4 cm |
| Minimum display resolution requirement | 1024 x 768 pixels |
| Minimum storage drive space | 100 MB |
| Number of batteries supported | 6 |
| Number of frames | 86 |
| Power consumption (off) | 0.21 W |
| Power consumption printing | 12 W |
| Products per master (outer) case | 5 pc(s) |
| Products per pallet | 210 pc(s) |
