Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
253.99 GBP
271.51 EUR
25-04-2026 04:44:44
271.51 GBP
271.51 EUR
24-04-2026 13:06:47
| Colour | Black |
|---|---|
| Connectivity | USB |
| Country of origin | Indonesia |
| Depth | 275 mm |
| Energy Star certified | Yes |
| Environmental | , Operating Temperature 5 to 35°C - Humidity 10 to 80% |
| Green product | No |
| Height | 154 mm |
| Maximum resolution | 240 x 144 DPI |
| Mean time between failures | 10000 h |
| Mono/Colour | Mono |
| Noise Level | 53 dB |
| OEM | C11CC24032 |
| Operating relative humidity | 10 - 80% |
| Pack contains | 1 |
| Package depth | 420 mm |
| Package Height | 215 mm |
| Package width | 360 mm |
| Pallet height | 2.08 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Power consumption | 27 W |
| Power consumption (StandBy) | 1.1 W |
| Print head | 9-pin |
| Print Method | Other |
| Print selling unit | Each |
| Products per pallet | 45 pc(s) |
| RAM Capacity | 128 KB |
| Recyclable | No |
| Recycled % | 0 |
| Standard interfaces | Parallel, RS-232, USB 2.0 |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Warranty Type | Year |
| Weight | 4.1 kg |
| Width | 348 mm |
