Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Adhesive type | Permanent |
|---|---|
| Best uses | Chemistry, Pharmacy |
| Colour | White |
| Core diameter | 7.62 cm |
| Finish type | Matte |
| Harmonized System HS code | 84439990 |
| Label size | 76 mm x 127 mm |
| Label type | Self-adhesive printer label |
| Label width | 10.2 cm |
| Labels per roll | 220 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Sheet length | 55 m |
| Water-resistant | Yes |
