Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
3136.08 GBP
3210.46 GBP
02-04-2024 21:00:58
3210.46 GBP
3210.46 GBP
25-03-2025 11:04:55
| Built-in display | Yes |
|---|---|
| Colour | Black, Grey |
| Country of origin | China |
| Depth | 667 mm |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 2.7" |
| Display Diagonal | 6.81 cm (2.68") |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| Height | 1218 mm |
| Ink drop | 3.5 pl |
| Internal memory | 1024 MB |
| ISO A-series sizes | A0, A1, A2, A3, A3+, A4 |
| ISO B-series | B0, B1, B2, B3, B4 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Maximum resolution | 2880 x 1440 DPI |
| Media Thickness | 0.08 |
| Mono or colour printer | Colour |
| Package depth | 2050 mm |
| Package Height | 815 mm |
| Package width | 1080 mm |
| Page description languages | ESC/P-R |
| Paper tray media types | Thick paper |
| Power consumption | 75 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| Power consumption (StandBy) | 2 W |
| Power consumption powersave | 19 W |
| Print cartridge volume (metric) | 700 ml |
| Print head | PrecisionCore TFP |
| Print head nozzles | 360 nozzles black,360 nozzles per colour |
| Print technology | Inkjet |
| Printing noise level | 47 dB |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Status display | Colour LCD |
| USB connector | USB Type-B |
| USB port | Yes |
| Voltage/Power/Frequency | 100 to 240VAC / 50 to 60Hz |
| Weight | 135 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 1864 mm |
