Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input voltage | 24 V |
|---|---|
| Autocutter durability | 1.5 million cuts |
| Buffer size | 4 KB |
| Colour | Grey |
| Electromagnetic compatibility | FCC class A, CE marking, EN55022 Class A |
| Ethernet LAN | Yes |
| Maximum roll diameter | 83 mm |
| Mean time between failures | 360000 h |
| Noise Level | 55 dB |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 5 - 45 °C |
| Power source type | AC |
| Standard interfaces | Ethernet,USB 2.0 |
| Storage temperature | -10 - 50 °C |
| USB connector type | USB Type-B |
