Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| Autocutter durability | 1.5 million cuts |
| Buffer size | 4 KB |
| Colour | Grey |
| Connectivity technology | Wired |
| Country of origin | Indonesia |
| Cutter | Yes |
| Depth | 199 mm |
| Electromagnetic compatibility | FCC, CE, EN55022 |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 146 mm |
| Maximum resolution | 203 x 203 DPI |
| Maximum roll diameter | 8.3 cm |
| Mean time between failures | 360000 h |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Package depth | 235 mm |
| Package Height | 280 mm |
| Package width | 195 mm |
| Print speed | 200 mm/sec |
| Print technology | Thermal |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Safety | UL, CSA, TÜV |
| Sound pressure level (printing) | 55 dB |
| Standard interfaces | Ethernet,USB 2.0 |
| Suitable for use in country/location | Europe |
| Type | POS printer |
| USB connector | USB Type-B |
| USB port | Yes |
| Weight | 1.7 kg |
| Wi-Fi | No |
| Width | 140 mm |
