Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 3D | Yes |
|---|---|
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Batteries included | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Country of origin | Philippines |
| Depth | 304 mm |
| DVI port | No |
| Ethernet LAN | No |
| Focus | Manual |
| Full HD | Yes |
| Handheld remote control | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Height | 157 mm |
| Manual | Yes |
| Market positioning | Home cinema |
| Matrix size | 1.55 cm (0.61") |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Noise level | 32 dB |
| Number of colours | 1.073 billion colors |
| Package depth | 495 mm |
| Package Height | 237 mm |
| Package width | 475 mm |
| Pallet height | 15 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| PC Audio out | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 0.4 W |
| Power source | AC |
| Product Type | Desktop projector |
| Projection technology | 3LCD |
| Projector brightness | 3000 ANSI lumens |
| Projector native resolution | UWHD (1920x720) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 16 pc(s) |
| RMS rated power | 20 W |
| Screen size compatibility | 762 - 7620 mm (30 - 300") |
| Service life of light source | 250 h |
| Supported Graphics Resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Supported video modes | 1080p |
| Throw ratio | 1.32 - 2.15:1 |
| Weight | 7 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 410 mm |
| Zoom capability | Yes |
