Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
1147.50 GBP
1147.50 GBP
05-08-2024 07:30:21
| ADF scan speed b/w A4 | 25 ppm |
|---|---|
| Auto Document Feeder ADF media weight | 50 - 128 g/m² |
| Automatic Document Feeder | Yes |
| Colour | White |
| Daily duty cycle maximum | 3000 pages |
| Display | LCD |
| Drivers | TWAIN, WIA, ISIS (Web download) |
| Duplex ADF scan speed b/w A4 | 50 ipm |
| Electrical Frequency | 50 to 60 Hz |
| Electrical Power Consumption | 19 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 4.8 W |
| Electrical Voltage | 100 to 240 V AC |
| Form factor | Desktop |
| Harmonized System HS code | 84716070 |
| Interface | 1 x RJ-45 |
| ISO A-series sizes | A4 |
| ISO B-series | B5 |
| Light source | ReadyScan LED |
| Maximum scan size | 2159x1016 |
| Media supported | A4, A5, A6, B5, Letter, Legal, Executive |
| Network card data link protocol | Ethernet |
| Network ready | Yes |
| Operating humidity | 10 to 80 % |
| Operating temperature | 5 - 35 °C |
| Optical scanning resolution | 1200x1200 |
| Power consumption powersave | 15.5 W |
| Power Supply Type | AC |
| Products per pallet | 12 pc(s) |
| Scan drivers | ISIS,TWAIN,WIA |
| Scan file formats | JPG,PDF,TIFF |
| Scanner type | Flatbed Scanner |
| Scanning media types supported | Envelopes, Plain paper, Thin paper, Transparencies |
| Standard input capacity | 100 sheets |
| Storage relative humidity | 10 - 85 % |
| Storage temperature | -25 - 60 °C |
| Supported network protocols | TCP/IP, DHCP, DNS, SNMP, SLP, HTTP |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Weight | 10.28 kg |
