Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
3535.88 GBP
3546.99 GBP
25-03-2025 11:36:19
3546.99 GBP
3546.99 GBP
26-11-2025 22:40:42
| Automatic Document Feeder | Yes |
|---|---|
| Box contents | Main unit, Power cable, Setup guide, Software (CD), USB cable, Warranty document |
| Built-in display | No |
| Certifications | Energy Star Compliant |
| Colour scanning | Yes |
| Country of origin | China |
| Depth | 522 mm |
| Display | No |
| Drivers | TWAIN, WIA, ISIS (Web download) |
| Duplex Scanning | Yes |
| Duty cycle | 8,000 pages per Month |
| Electrical Power Consumption | 79.0 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 1.50 W |
| Electrical Voltage | 100 to 240 V AC |
| Energy Star certified | Yes |
| Film scanning | No |
| Form factor | Desktop |
| Height | 289 mm |
| Input colour depth | 48 bit |
| Legal | Yes |
| Letter | Yes |
| Light source | ReadyScan LED Technology |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Maximum scan size | 297x254 |
| Network ready | No |
| Operating humidity | 10 to 80 % |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Output colour depth | 24 bit |
| Package depth | 875 mm |
| Package Height | 745 mm |
| Package width | 534 mm |
| Pallet height | 180 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Power consumption (StandBy) | 1.5 W |
| Power supply type | AC |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Scan file formats | JPG,PDF,TIFF |
| Scan to | E-mail,FTP |
| Scanner type | Document Scanner |
| Standard input capacity | 200 sheets |
| Standard interfaces | USB 2.0 |
| USB port | Yes |
| Warranty | 12 Months On-Site Service |
| Weight | 26.90 kg |
| Width | 640 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
