Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
3650.22 GBP
3650.22 GBP
02-08-2024 14:10:49
| ADF scan speed b/w A4 | 70 ppm |
|---|---|
| Auto Document Feeder ADF media weight | 35 - 128 g/m² |
| Automatic Document Feeder | Yes |
| Certifications | Energy Star Compliant |
| Colour | White |
| Daily duty cycle maximum | 8000 pages |
| Display | LCD |
| Drivers | TWAIN, WIA, ISIS (Web download) |
| Duplex ADF scan speed b/w A4 | 140 ipm |
| Electrical Power Consumption | 82.0 W |
| Electrical Power Consumption Standby | 4.10 W |
| Electrical Voltage | 100 to 240 V AC |
| Form factor | Desktop |
| Harmonized System HS code | 84716070 |
| Input colour depth | 48 bit |
| ISO A-series sizes | A3,A4,A5,A6 |
| ISO B-series | B6 |
| Light source | ReadyScan LED |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Maximum scan size | 297x2540 |
| Network card | Gigabit Ethernet |
| Network Card Speeds | 10/100/1000 |
| Network Ports | 1 x RJ-45 |
| Network ready | Yes |
| Operating humidity | 10 to 80 % |
| Operating relative humidity | 10 - 85 % |
| Operating temperature | 5 - 25 °C |
| Optical scanning resolution | 600x600 |
| Power consumption | 82 W |
| Power consumption powersave | 16 W |
| Power Supply Type | AC |
| Scan drivers | ISIS,TWAIN,WIA |
| Scan file formats | JPG,PDF,TIFF |
| Scan to | E-mail, File, FTP |
| Scanner type | Document Scanner |
| Scanning media types supported | Plastic Card, Recycled paper, Thin paper, Transparencies |
| Server operating systems supported | 2003 x 64, Windows Server |
| Storage relative humidity | 15 - 85 % |
| Storage temperature | -25 - 60 °C |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| USB Ports | 1 x USB 2.0 |
| Warranty | 12 Months On-Site Service |
| Weight | 26.90 kg |
