Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
|---|---|
| Broadcast storm control | Yes |
| Depth | 105 mm |
| DHCP features | DHCP client |
| Flow control support | Yes |
| Full Duplex | Yes |
| Height | 27 mm |
| IGMP snooping | Yes |
| Jumbo frames support | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| MAC address table | 8192 entries |
| Networking standards | IEEE 802.3,IEEE 802.3ab,IEEE 802.3i,IEEE 802.3u |
| Plug and play | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Rack mounting | No |
| Rate limiting | Yes |
| Switch layer | L2 |
| Switch type | Unmanaged |
| VLAN support | Yes |
| Weight | 450 g |
| Width | 158 mm |
