Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Built-in display | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Colour display | Yes |
| Compatible memory cards | SD,SDHC,SDXC |
| Copying | Color copying |
| Country of origin | Philippines |
| Depth | 300 mm |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display Diagonal | 3.81 cm (1.5") |
| Energy Star certified | Yes |
| Envelopes sizes | 10,B5,C6,DL |
| Faxing | No |
| Height | 146 mm |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Market positioning | Home & Office |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint,Epson Connect,Epson Remote Print,Epson iPrint,Google Cloud Print |
| Multi-purpose tray media types | Plain paper |
| Non-ISO print media sizes | Legal |
| Optical scanning resolution | 1200 x 2400 DPI |
| Package depth | 455 mm |
| Package Height | 370 mm |
| Package width | 195 mm |
| Pallet height | 9.71 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Paper input type | Paper tray |
| Photo paper sizes | 9x13,10x15,13x18,13x20,20x25 |
| Power cord included | Yes |
| Print technology | Inkjet |
| Printing | Color printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 49 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| Scan technology | CIS |
| Scanning | Color scanning |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA-AES,WPA-PSK,WPA-TKIP |
| Software CD | Yes |
| Standard interfaces | USB,Wireless LAN |
| Total input capacity | 100 sheets |
| USB port | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 4.3 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 390 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
