Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 220-240 V |
| Built-in display | Yes |
| Card reader integrated | Yes |
| Cartridges included | Ja |
| Colour | Black |
| Control type | Touch |
| Copying | Colour |
| Country of origin | Indonesia |
| Depth | 356 mm |
| Digital sender | No |
| Direct printing | Yes |
| Display | LCD |
| Display diagonal | 10.9 cm (4.3") |
| Duplex functions | |
| Duplex printing | Yes |
| Energy Star certified | Yes |
| Envelopes sizes | 10, C6, DL |
| Ethernet LAN | Yes |
| Faxing | No |
| Height | 148 mm |
| ISO A-series sizes | A3, A4, A5, A6 |
| ISO B-series | B5 |
| Market positioning | Thuis & kantoor |
| Maximum ISO A-series paper size | A3 |
| Maximum resolution | 5760 x 1440 DPI |
| Mobile Printing Technologies | Apple AirPrint, Epson Connect, Google Cloud Print |
| Near field communication | No |
| Non-ISO print media sizes | Legal, Letter |
| Number of print cartridges | 6 |
| Number of standard paper trays | 1 |
| Optical scanning resolution | 4800 х 4800 |
| Package depth | 580 mm |
| Package Height | 240 mm |
| Package width | 455 mm |
| Pallet height | 2.07 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Paper input type | Paper tray |
| Paper tray media types | Envelopes,Plain paper |
| Photo paper sizes | 4x6,5x7,5x8,8x10,3.5x5 |
| PictBridge | Yes |
| Pictbridge | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 1.2 W |
| Power consumption average operating | 17 W |
| Print speed ISO/IEC 24734 colour | 8 ipm |
| Print speed ISO/IEC 24734 mono | 8,5 ipm |
| Print technology | Inkjet |
| Printer features | Colour printing,Double-sided printing,Double-sided scanning,Automatic Document Feeder |
| Printing colours | Black,Cyan,Light cyan,Light magenta,Magenta,Yellow |
| Printing noise level | 36 dB |
| Quantity per pallet | 16 pc(s) |
| Scan technology | CIS |
| Scan type | Flatbed |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA-PSK |
| Size | A4 |
| Standard input capacity | 100 sheets |
| Standard interfaces | Ethernet, Wireless LAN, USB |
| Total number of input trays | 2 |
| Touchscreen | Yes |
| Warranty card | Yes |
| Weight | 8.7 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b, 802.11g, 802.11n |
| Width | 479 mm |
