Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
239.00 GBP
705.65 GBP
24-04-2026 05:20:48
705.65 GBP
705.65 GBP
02-08-2024 14:07:15
| 3G bands supported | 850,900,1900,2100 MHz |
|---|---|
| 3G standards | UMTS |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,1900,2100,2300,2500,2600 MHz |
| 4g standard | LTE-TDD & LTE-FDD |
| 5G | 5G |
| Audio system | Dolby Atmos |
| Battery capacity | 10090 mAh |
| Browsing time 4G | 12 h |
| Builtin speakers | 2 |
| Colour | Pink |
| Colour name | Mystic Pink |
| Commodity Classification Automated Tracking System (CCATS) | 8471300000 |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Continuous audio playback time | 201 h |
| Continuous video playback time | 13 h |
| Country of origin | Vietnam |
| Device type | Full-size tablet |
| Display diagonal | 12.4" |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Display resolution | 2560x1600 |
| Form factor | Slate |
| Galileo | Yes |
| Internal memory | 4096 MB |
| Internal storage capacity | 65536 MB |
| Maximum memory card size | 1024000 MB |
| Maximum video resolution | 1920x1080 |
| Panel type | TFT |
| Platform | Android |
| Rear camera resolution | 8 MP |
| Rear camera type | Single camera |
| Speakers manufacturer | Bang & Olufsen |
| Touchscreen type | Capacitive |
| USB 3.2 Gen 1 | 1 |
| User Memory | 47820.8 MB |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Video recording modes | 1080 p |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
