Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
163.98 GBP
163.98 GBP
11-04-2025 21:42:24
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Plastic/Resin |
| Band length | 160 - 220 mm |
| Band width | 19.7 mm |
| Battery | Q390 |
| Case colour | Transparent |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 10 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Colour of the dial | Blue |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 41 mm |
| Display type | Analog |
| Movement brand | ETA |
| Movement Type | Quartz |
| Original strap | Swatch ASUOK711 Polablue |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2019 Spring and Summer Collection |
