Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
173.57 GBP
173.57 GBP
| Band color | Green |
|---|---|
| Band material | Rubber |
| Calendar type | Date |
| Case color | Silver |
| Case diameter | 41 mm |
| Case material | Stainless steel |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 10 mm |
| Category | Wristwatch |
| Clasp type | Tang buckle |
| Display type | Chronograph |
| Gender | Mens |
| Index type | Mixed |
| Movement manufacturer | Swiss |
| Style | Military |
| Type of glass | Mineral |
| Type of movement | Quartz |
| Water resistance | 30 m |
