Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
80.00 GBP
80.00 GBP
31-05-2024 08:35:11
| Back case | Case with Battery Hatch |
|---|---|
| Back case material | Steel silver |
| Band length | 150 - 210 mm |
| Band width | 18.6 mm |
| Case colour | Black |
| Case material | Plastic / Resin |
| Case shape | Round |
| Case thickness | 5.7 mm |
| Clasp type | Buckle |
| Colour of the dial | Silver |
| Crown | Pull Crown |
| Crystal | Plexi |
| Diameter | 40 mm |
| Display type | Analog |
| Lug width | 15.9 mm |
| Movement brand | ETA |
| Movement Type | Quartz |
| Original strap | Swatch ASVUN106 Skin Saphira |
| Strap colour | Blue |
| Strap material | Silicone |
| Swiss movement | Yes |
| Swissmade | Yes |
| Water resistant | 3 Bar (Wash hands) |
| Year | 2019 Spring and Summer Collection |
