Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
87.99 GBP
87.99 GBP
23-12-2025 22:40:30
| Bus I/O Configuration | Unbuffered |
|---|---|
| Capacity | 4096 MB |
| CAS Latency | 11 |
| Compatible products | DS1515+/1815+ |
| Component for | PC/server |
| Designation | PC3-12800 |
| Form factor | 204-Pin SO-DIMM Module |
| Internal memory type | DDR3 |
| Memory Buffered | No |
| Memory ECC | No |
| Memory Model | N/A |
| Memory Modules Kit Size | 1 |
| Memory Package | SO-DIMM |
| Memory size | 4 GB |
| Memory speed | 1600 MHz |
| Memory Type ECC | Non-ECC |
| Memory Type R/U | UDIMM (Unbuffered) |
| Memory voltage | 1.5 V |
| Specification | No |
| Speed | 1600 MHz (PC3-12800) |
| Type | DRAM |
| Unbuffered memory | Yes |
| Upgrade type | System specific |
| Voltage | 1.35 / 1.5 V |
| XMP Support | No |
