Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Average latency | 4.17 ms |
|---|---|
| Buffer | 32 MB |
| Bytes per sector | 512 |
| Certification | RoHS |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Depth | 147 mm |
| Drive interface | SATA |
| Drive interface standard | SATA/600 |
| Drive type | Internal |
| Drive width | 3.5" |
| HDD Capacity | 500 GB |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Height | 26.1 mm |
| Interface | Serial ATA III |
| Internal | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Non-operating shock | 350 G |
| Number of products included | 1 pc(s) |
| Operating shock | 70 G |
| Package type | Bulk |
| Platform supported | PC |
| Power consumption (read) | 6.4 W |
| Read Seek Time | 0.6 ms |
| Storage capacity | 512000 MB |
| Warranty | 2 Year |
| Weight | 450 g |
| Width | 101.6 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Write seek time | 0.8 ms |
