Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Certification | FCC, CE |
|---|---|
| Connectivity technology | Wired |
| Depth | 92 mm |
| Fiber optic connector | SFP+ |
| Fiber ports quantity | 2 |
| Height | 31 mm |
| Interface | Fiber |
| Internal | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Maximum data transfer rate | 10000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3ae,IEEE 802.3aq |
| Width | 131 mm |
