Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
12.00 GBP
22.99 EUR
17-05-2026 04:17:47
12.99 GBP
22.99 EUR
17-05-2026 03:36:14
13.99 GBP
22.99 EUR
16-05-2026 21:14:17
22.99 GBP
22.99 EUR
16-05-2026 18:43:14
| Colour | White |
|---|---|
| Component for | PC |
| Connectivity technology | Wired |
| Dimensions | 23 x 39 x 40cm (W x H x D) |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Harmonized System HS code | 85176990 |
| Host interface | USB |
| Interface | Ethernet |
| Interface type | USB-C |
| LAN controller | Realtek RTL8153 |
| Length | 20 cm |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 |
