Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
76.99 GBP
76.99
23-12-2025 22:39:32
| AC adapter frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| AC adapter input current | 0.3 A |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 1 A |
| AC adapter output voltage | 12 V |
| Antenna type | External |
| Antennas quantity | 2 |
| Bands | Dual Band |
| DC-in jack | Yes |
| Dhcp | Server, Client |
| Firewall security | SPI Firewall |
| Housing colour | White |
| LED indicators | Power, Status |
| Management | Local Management, Remote Management |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Storage relative humidity | 5 - 90% |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11a,802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n),Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wireless functions | Router/ Access Point Mode |
| Wireless standard | 802.11ac |
| Wireless standards | IEEE 802.11 ac/n/a 5 GHz, IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GHz |
