Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
63.99 GBP
63.99 GBP
13-06-2025 12:24:06
| 3G | No |
|---|---|
| 4G | No |
| AC adapter included | Yes |
| Antenna type | External |
| Antennas quantity | 5 |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Certification | CE, RoHS |
| DC-in jack | Yes |
| Depth | 144 mm |
| DHCP Client | Yes |
| DHCP server | Yes |
| DSL WAN | No |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet WAN | Yes |
| Firewall | Yes |
| Height | 37 mm |
| IP address filtering | Yes |
| LED indicators | LAN,Power,WLAN |
| Linux operating systems supported | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | macOS |
| Manual | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a,IEEE 802.11ac,IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| On/off switch | Yes |
| Output current | 1 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package type | Box |
| Port forwarding | Yes |
| Power source type | AC |
| Product Type | Tabletop router |
| Quick start guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,WPA,WPA-PSK,WPA2,WPA2-PSK |
| SIM Card Slot | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| USB port | No |
| VPN Support | PPTP, L2TP, IPSec |
| Wi-Fi band | Dual-band (2.4 GHz / 5 GHz) |
| Wi-Fi standards | 802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 230 mm |
