Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC input frequency | 50/60 |
|---|---|
| AC input voltage | 100 - 240 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Audio input | Yes |
| Audio output | Yes |
| Batteries included | Yes |
| Bezel width | 1.3 cm |
| Bezel width bottom | 1.8 cm |
| Built-in speakers | Yes |
| Cables included | AC, HDMI |
| Case colour | Black |
| Certification | FCC Class A |
| Computer system | Yes |
| Contrast ratio | 1100:1 |
| Depth | 55.5 mm |
| Design | Digital signage flat panel |
| Display diagonal | 81.3 cm (32") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display type | LCD |
| Displayports quantity | 2 |
| DVI-D ports | 1 |
| Energy Star certified | Yes |
| Ethernet LAN | Yes |
| Form factor | Rackmount |
| Handheld remote control | Yes |
| HD type | Full HD |
| HDMI | 3 |
| Height | 428.9 mm |
| Internal memory | 8 GB |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Operating humidity | 10 to 90 % |
| Operating relative humidity | 10 - 80% |
| Operating system installed | Web OS |
| Orientation | Horizontal/Vertical |
| Picture-In-Picture | Yes |
| Placement supported | Indoor |
| Power consumption | 85 W |
| Purpose | Retail |
| Quick start guide | Yes |
| Response time | 10 ms |
| RS-232C | Yes |
| Supported Graphics Resolutions | 1920 x 1080 (HD 1080) |
| Touchscreen | No |
| TVI port | Yes |
| USB port | Yes |
| USB version | 3.0 (3.1 Gen 1) |
| VESA Mounting | Yes |
| VESA mounting interfaces | 200 x 200 mm |
| Weight | 5.4 kg |
| Wi-Fi | Yes |
| Width | 729.4 mm |
