Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
65.82 GBP
79.96 EUR
04-04-2026 00:20:34
67.95 GBP
79.96 EUR
04-04-2026 07:47:05
72.99 GBP
79.96 EUR
04-04-2026 07:45:05
79.96 GBP
79.96 EUR
04-04-2026 02:27:00
| Authentication | Captive Portal |
|---|---|
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Compatible operating systems | Windows10, 8, 7,Vista, XP; MAC OS; NetWare, UNIX; Linux |
| DC input voltage | 5 V |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Flash memory | 4000 MB |
| Harmonized System HS code | 85176990 |
| Internal memory | 1024 MB |
| Internal memory type | DDR3 |
| Networking standards | IEEE 802.3af,IEEE 802.3at |
| Number of processors installed | 1 |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Power over Ethernet PoE | Yes |
| Security algorithms | SSID,WEP,WPA,WPA-PSK,WPA2,WPA2-PSK |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -40 - 70 °C |
