Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
92.03 GBP
92.03 GBP
10-02-2026 03:23:36
| AC input frequency | 50 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 230 V |
| Antenna type | Internal |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Certification | CE |
| Current | 12 A |
| Depth | 71.7 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Gigabit Ethernet |
| Height | 66.3 mm |
| LED indicators | LAN, Power |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | macOS |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Modulation | OFDM |
| Package depth | 190 mm |
| Package Height | 100 mm |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 0.5 W |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Width | 130.7 mm |
