Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Buttons | 1 x Reset Button |
|---|---|
| Compatible Internet Connections | Existing WiFi Network |
| Device type | Wireless Access Point |
| Firewall | No |
| Frequency | 5.15~5.85GHz |
| Interfaces | "1 x 10/100Mbps Shielded Ethernet Port (LAN0,Passive PoE in)1 x Grounding Terminal1 x Reset Button" |
| Maximum power consumption | 25.5 W |
| Network Connectivity | 10/100 |
| Other Connectors | N/A |
| Protection | 15KV ESD Protection6000V Lightning Protection |
| Quality of service | QoS(WMM) |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| Wireless Band | Dual Band |
| Wireless Protocols | IEEE 802.11ac IEEE 802.11b IEEE 802.11g IEEE 802.11n |
| Wireless range | System-level optimizations for more than 15km |
