Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
23.13 GBP
23.13 GBP
24-10-2024 11:58:17
| Bluetooth profiles | A2DP |
|---|---|
| Bluetooth version | 4.1 |
| Built-in battery | No |
| Cables included | Audio (3.5mm), RCA |
| Card reader | No |
| Colour | Black |
| Compatible products | NFC |
| Depth | 60.5 mm |
| Height | 18.5 mm |
| Intended for | Mobile phone, tablet |
| MAC Compatible | No |
| Max operating distance | 20 m |
| NFC | No |
| Output current | 1 A |
| Output voltage | 5 V |
| Package depth | 95 mm |
| Package Height | 70 mm |
| Package width | 135 mm |
| Power source | USB/Battery |
| Quick start guide | Yes |
| Width | 66.5 mm |
