Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
25.99 GBP
33.25 EUR
20-02-2026 01:40:04
26.97 GBP
33.25 EUR
16-05-2025 04:06:00
33.25 GBP
33.25 EUR
19-02-2026 18:12:25
| AC input frequency | 50/60 Hz |
|---|---|
| AC input voltage | 240 V |
| AC outlets | 3 AC outlet(s) |
| Built-in display | No |
| Cable colour | White |
| Connectivity technology | "IEEE 802.11b/g/n, Bluetooth 4.2 (for onboarding only)2.4 GHz" |
| Dimensions | 23 x 39 x 40cm (W x H x D) |
| LED indicators | Yes |
| Maximum current | 10 A |
| Maximum input power | 2400 W |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 0 - 40 °C |
| Overheat protection | Yes |
| Power | CR2032 BatteryLong Battery Life - more than one year |
| Power plug type | Type G |
| Refresh rate | 60Hz 2Ms Response Time |
| Smart notifications | Yes |
| Surge protection | Yes |
| Sustainability certificates | RoHS |
| USB port type | USB Type-A |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Works with Amazon Alexa | Yes |
