Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| Antennas quantity | 3 |
| Cables included | LAN (RJ-45) |
| Cabling technology | 10/100/1000Base-T(X) |
| Certification | CE, FCC |
| Depth | 162 mm |
| External power adapter | Yes |
| Height | 44 mm |
| LED indicators | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Output current | 2.5 A |
| Output voltage | 12 V |
| Package depth | 240 mm |
| Package Height | 76 mm |
| Package width | 340 mm |
| Quick start guide | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Security algorithms | 128-bit WEP,64-bit WEP,WPA,WPA2-PSK |
| Type | Network transmitter |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a,Wi-Fi 5 (802.11ac),802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 242 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
