Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Antenna connector type | RP-SMA |
|---|---|
| Antenna type | Omni-directional antenna |
| Compliant Standards | RoHS |
| Directivity | Omni-directional |
| Enclosure colour | Black |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Frequency Range | 2.4 - 2.4835 GHz |
| Gain | 8 dBi |
| Height | 29.4 cm |
| Humidity range operating | 10 - 90% |
| Impedance | 50 Ohm |
| Intended for | Wi-Fi |
| RoHS compliance | Yes |
| Width | 1.3 cm |
