Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
39.72 GBP
39.72 GBP
28-05-2025 10:50:25
| Cables included | LAN (RJ-45) |
|---|---|
| Certification | CE, FCC |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T,100BASE-TX |
| Depth | 52 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Height | 28.5 mm |
| LED indicators | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum data transfer rate | 600 Mbit/s |
| Maximum operating distance | 300 m |
| Modulation | OFDM |
| Networking standards | IEEE 802.3,IEEE 802.3u |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption (StandBy) | 0.88 W |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Wi-Fi | No |
| Width | 65 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
