Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
57.76 GBP
62.47 EUR
01-04-2026 13:34:49
62.47 GBP
62.47 EUR
01-04-2026 16:21:22
| Cables included | LAN (RJ-45) |
|---|---|
| Certification | FCC, CE |
| Colour | White |
| Component for | Server/workstation |
| Depth | 58 mm |
| Device type | HDD |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 1 |
| Form factor | Full Size |
| Hard drive capacity | 146 GB |
| Hard drive interface | SAS |
| Hard drive size | 2.5" |
| Hard drive speed | 15000 RPM |
| Harmonized System HS code | 85171800 |
| Height | 42 mm |
| Keyboard type | Keyboard & Mouse Combo |
| LED indicators | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac compatibility | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum data transfer rate | 600 Mbit/s |
| Maximum operating distance | 300 m |
| Modulation | OFDM |
| Networking standards | IEEE 802.3,IEEE 802.3u |
| Operating relative humidity | 10 - 90 |
| Operating temperature | 0 - 40 |
| Plug and play | Yes |
| Power consumption | 4.6 |
| Power consumption (StandBy) | 0.72 W |
| Powerline standard | HomePlug AV |
| Quantity per pack | 2 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Storage relative humidity | 5 - 90 |
| Storage temperature | -40 - 70 |
| Sustainability certificates | RoHS |
| Switch | Non-Mechanical |
| Switch type | Membrane |
| Wi-Fi | No |
| Width | 95 mm |
| Wifi integrated | No |
| Windows operating systems supported | Yes |
