Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
24.45 GBP
24.45 GBP
28-10-2025 09:43:38
| Depth | 65.8 mm |
|---|---|
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Ethernet LAN interface type | Fast Ethernet |
| Height | 75.2 mm |
| LED indicators | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Manual | Yes |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n,IEEE 802.3,IEEE 802.3u |
| Package type | Box |
| Plug and play | Yes |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quick installation guide | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Security algorithms | 64-bit WEP,128-bit WEP,152-bit WEP,WPA-PSK,WPA2-PSK |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 110 mm |
| WLAN data transfer rates supported | 11,54,300 Mbit/s |
