Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| 10g support | No |
|---|---|
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Bandwidth | 4.8 Gbit/s |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 24 |
| Certification | FCC, CE |
| Colour | Black |
| Connectivity leds | Yes |
| Connectivity technology | Wired |
| Copper ethernet cabling technology | 10BASE-T,100BASE-TX |
| Depth | 180 mm |
| Flow control support | Yes |
| Full Duplex | Yes |
| Full duplex | Yes |
| Height | 44 mm |
| LED indicators | Yes |
| MAC address filtering | Yes |
| MAC address table | 8000 entries |
| Maximum data transfer rate | 0.2 Gbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.3i,IEEE 802.3u,IEEE 802.3x |
| Operating relative humidity | 10 - 90 % |
| Packet buffer memory | 2 MB |
| Power over Ethernet PoE | No |
| Power supply type | 100-240VAC 50-60 Hz |
| Quick start guide | Yes |
| Size | 19" |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Store and forward | Yes |
| Store-and-forward | Yes |
| Supported network protocols | CSMA/CD, TCP/IP |
| Switch type | Unmanaged |
| Width | 440 mm |
