Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Bandwidth | 2.4 GHz |
|---|---|
| Cabling technology | 10/100Base-T(X) |
| Data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Depth | 65.8 mm |
| Height | 75.2 mm |
| LED indicators | Yes |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11b,IEEE 802.11g,IEEE 802.11n |
| Package type | Box |
| Quick start guide | Yes |
| Reset button | Yes |
| RoHS compliance | Yes |
| Security algorithms | 128-bit WEP,152-bit WEP,64-bit WEP,WPA-PSK,WPA2-PSK |
| Type | Network repeater |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Width | 110 mm |
