Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
106.33 GBP
234.85 GBP
05-05-2024 11:31:34
194.99 GBP
234.85 GBP
17-11-2025 17:40:43
234.85 GBP
234.85 GBP
20-06-2025 16:15:51
| Case colour | Silver |
|---|---|
| Certification | CE, FCC, BSMI |
| Component for | PC/notebook |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Depth | 6.8 mm |
| Disk Capacity | 256 GB |
| Disk form factor | 2.5 |
| ECC | Ja |
| Enclosure Type | Internal |
| Height | 69.8 mm |
| Housing material | Plastic |
| Interface | 1 x SATA III |
| Interface type | SATA III |
| ISPC Code | 40364 |
| Memory type | MLC NAND Flash |
| Operating voltage | 5 V |
| Package type | Doos |
| Read speed | 560 MB/s |
| Solid state drive | Yes |
| Spicers Number | 134437 |
| Type | Internal hard drive |
| Voltage | 5.0 V |
| Warranty | 3 years limited. |
| Weight | 63 g |
| Wi-Fi | No |
| Width | 100 mm |
| Write speed | 460 MB/s |
