Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Capacity | 32 GB |
|---|---|
| Case colour | Metalic Silver |
| Colour | Silver |
| Depth | 38 mm |
| Device interface | USB Type-A |
| Enclosure Type | Portable |
| Form factor | Capless |
| Height | 4.5 mm |
| Interface type | 1 x USB 2.0 |
| Memory class | Classless |
| Memory Package | USB Flash Drive |
| Memory type | Flash |
| Plug and play | Yes |
| Protection features | Dust resistant,Shock resistant |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| USB version | 2.0 |
| Vow Number | TE40006 |
| Warranty | 5 Years |
| Width | 12.2 mm |
