Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
2967.21 GBP
2967.21 GBP
02-08-2024 14:07:05
| Bezel | Yes |
|---|---|
| Blu-Ray Reader | No |
| Buffered memory type | Registered (buffered) |
| Bytes per sector | 512 |
| Cabling technology | 1000 Base |
| Chassis type | Rack (1U) |
| Colour | Black |
| CPU Family | Intel Xeon Silver |
| CPU Manufacturer | Intel |
| CPU Speed | 2.8 GHz |
| Data transfer rate | 6 Gbit/s |
| Ethernet interface type | Gigabit Ethernet |
| Ethernet LAN ports | 2 |
| Hard disk size | GB |
| Harmonized System HS code | 84714100 |
| Internal memory | 16384 MB |
| Internal memory type | DDR4-SDRAM |
| LAN controller | Broadcom 5720 |
| Memory layout | 1 x 16 GB |
| Memory slots | 16 x DIMM |
| Non-operating altitude | 0 - 12000 m |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Operating relative humidity | 8 - 80 % |
| Operating temperature | 10 - 35 °C |
| Optical Drive Type Group | None |
| Processor boost frequency | 3.6 GHz |
| Processor cache | 12 MB |
| Processor generation | 3rd Generation Intel® Xeon® Scalable |
| Processor model | 4309Y |
| Remote administration | iDRAC9, Enterprise 15G |
| SSD Capacity | 491520 MB |
| SSD interface | SATA III |
| Storage relative humidity | 5 - 95 % |
| Storage temperature | -40 - 65 °C |
| Supported RAID controllers | PERC H755 |
| System bus rate | 10.4 GT/s |
| Thermal design power | 105 W |
