Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
414.73 GBP
429.00 EUR
05-04-2026 02:13:28
421.75 GBP
429.00 EUR
05-04-2026 02:22:11
429.00 GBP
429.00 EUR
05-04-2026 01:16:10
| AC input voltage | 100 |
|---|---|
| Anti-glare screen | Yes |
| Backlight type | LED |
| Bezel width bottom | 1.74 cm |
| Cables included | AC, DisplayPort, USB Type-A to USB Type-C, USB Type-C to USB Type-C |
| Charging port type | DC-in jack |
| Colour | Black, Silver |
| Depth without stand | 5.41 cm |
| Display brightness typical | 350 cd/m² |
| Display diagonal | 80 cm |
| Display resolution | 2560x1440 |
| Display technology | LCD |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| DisplayPort version | 1 |
| Displayports quantity | 2 |
| Doesn't contain | PVC/BFR |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 30 kWh |
| Energy efficiency class (SDR) | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Feet colour | Silver |
| Front bezel colour | Black |
| Harmonized System HS code | 85285210 |
| HD type | 1280x720 |
| Heavy metals free | Hg (mercury) |
| Input current | 2.3 A |
| Market positioning | Home |
| Maximum power consumption | 183 W |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Non-operating altitude | 5000 |
| Operating relative humidity | 20 - 80 % |
| Panel mounting interface | 100x100 |
| Panel type | IPS |
| Power consumption | 29.9 W |
| Power Supply Type | Internal |
| Response time (fast) | 8 ms |
| Screen shape | Flat |
| sRGB coverage typical | 99 % |
| Storage relative humidity | 5 - 90 % |
| Storage temperature | -20 - 60 °C |
| Supported video modes | 480 p |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, RoHS, TCO |
| Swivel angle range | -30 - 30° |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| USB Hub Version | 3.2 Gen |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| USB Type-A | 4 |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Vertical scan range | 56 - 76 Hz |
| Viewable size horizontal | 69.8 cm |
| Viewable size vertical | 39.3 cm |
| Width without stand | 71.2 cm |
