Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
84.99 GBP
84.99 EUR
02-09-2025 02:11:34
| Brand compatibility | Epson |
|---|---|
| Cartridge capacity | High (XL) Yield |
| Colour | Cyan/Magenta/Yellow |
| Colour ink cartridges quantity | 3 |
| Colour ink volume | 10.4 ml |
| Compatibility | WF 36xx / 7110 / 76xx |
| Country of origin | China |
| Ink type | Pigment-based ink |
| OEM code | 27XL |
| Package depth | 64 mm |
| Package Height | 147 mm |
| Package type | Blister |
| Package width | 118 mm |
| Pallet height | 2.07 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 1200 pc(s) |
| Supply type | Multi pack |
| Type | Inkjet Cartridges |
