Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
299.99 GBP
299.99 GBP
23-12-2025 22:38:28
| Black toner page yield | 4000 pages |
|---|---|
| Brand compatibility | Epson |
| Colour toner page yield | 1500 pages |
| Compatibility | AcuLaser C1100N, CX11NF, CX11NFC, CX11NFCT, CX11NFT |
| Compatible printers | AcuLaser C1100/CX1100N series |
| Country of origin | China |
| EC Commodity Code | 84439990 |
| Form factor | Cartridge |
| Industry Standard Product Classification | 43175 |
| Original / Compatible | Original Cartridge |
| Pack quantity | 4 |
| Package depth | 345 mm |
| Package Height | 180 mm |
| Package width | 175 mm |
| Pallet height | 140 cm |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Print technology | Laser printing |
| Printing colours | Black,Cyan,Magenta,Yellow |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 96 pc(s) |
| Supply type | Multi pack |
| Toner colours | Cyan . Magenta . Yellow . Black |
| Type | Original |
