Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
564.20 GBP
564.20 GBP
21-07-2024 03:08:32
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| AC input voltage | 24 V |
| Autocutter durability | 3 million cuts |
| Buffer size | 4 KB |
| Character density | 17.8 cpi |
| Character size | 1.24 x 3.11 mm |
| Colour | White |
| Colours | No |
| Column capacity | 45 cps / 60 cps |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Country of origin | China |
| Cutter | Yes |
| Depth | 278 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| Height | 181 mm |
| Maximum resolution | 180 x 180 DPI |
| Maximum roll diameter | 8.3 cm |
| Mean time between failures | 180000 h |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 5 - 45 °C |
| Package depth | 382 mm |
| Package Height | 287 mm |
| Package width | 293 mm |
| Pallet height | 2.18 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Pre-installed software | Server Direct Print, ePOS-Display, ePOS-Print |
| Print head life | 200000000 million characters |
| Print speed | 5.7 lps |
| Print technology | Dot matrix |
| Products per pallet | 56 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Serial interface type | RS-232 |
| Sound pressure level (printing) | 55 dB |
| Standard interfaces | Ethernet, NFC, RS-232, USB 1.1, USB 2.0 |
| Storage temperature | -10 - 50 °C |
| Type | POS printer |
| USB connector | USB Type-A / USB Type-B |
| USB port | Yes |
| Weight | 4.4 kg |
| Width | 186 mm |
