Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
656.05 GBP
656.05 GBP
21-07-2024 03:08:18
| AC adapter included | Yes |
|---|---|
| Autocutter durability | 3 million cuts |
| Buffer size | 4 KB |
| Character density | 17.8 cpi |
| Colour | Black |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Country of origin | China |
| Cutter | Yes |
| Depth | 278 mm |
| Ethernet LAN | Yes |
| Height | 181 mm |
| Maximum resolution | 180 x 180 DPI |
| Maximum roll diameter | 83 mm |
| Noise Level | 55 dB |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Package depth | 382 mm |
| Package Height | 293 mm |
| Package width | 295 mm |
| Pallet height | 2.18 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Print speed | 350 mm/sec |
| Print technology | Thermal |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 56 pc(s) |
| Standard interfaces | Ethernet, NFC, USB 1.1, USB 2.0 |
| Type | POS printer |
| USB connector | USB Type-A / USB Type-B |
| USB port | Yes |
| Weight | 4.4 kg |
| Width | 186 mm |
