Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
564.20 GBP
777.91 GBP
21-07-2024 03:08:16
777.91 GBP
777.91 GBP
20-06-2025 16:18:36
| AC input voltage | 24 V |
|---|---|
| Autocutter durability | 3 million cuts |
| Buffer size | 4 KB |
| Character density | 17.8 cpi |
| Character size | 1.24 x 3.11 mm |
| Colour | Black |
| Column capacity | 45 cps / 60 cps |
| Ethernet LAN | Yes |
| Harmonized System HS code | 84433210 |
| Maximum roll diameter | 8.3 cm |
| Mean time between failures | 180000 h |
| Operating relative humidity | 10 - 90% |
| Operating temperature | 5 - 45 °C |
| Pre-installed software | Server Direct Print, ePOS-Display, ePOS-Print |
| Print head life | 200000000 million characters |
| Products per pallet | 56 pc(s) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Serial interface type | RS-232 |
| Sound pressure level (printing) | 55 dB |
| Standard interfaces | Ethernet, NFC, RS-232, USB 1.1, USB 2.0 |
| Storage temperature | -10 - 50 °C |
| Supported paper width | 80 mm |
| USB connector | USB Type-A / USB Type-B |
