Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Country of origin | China |
|---|---|
| Depth | 248 mm |
| Height | 139 mm |
| Maximum Label Width | 7.6 cm |
| Maximum roll diameter | 8.3 cm |
| Media Thickness | 0.06 - 0.085 mm |
| Package depth | 375 mm |
| Package Height | 250 mm |
| Package width | 240 mm |
| Pallet height | 2.25 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 56 pc(s) |
| Safety | UL, CSA, TÜV (EN60950) |
| Standard interfaces | Parallel |
| Weight | 2.5 kg |
| Width | 160 mm |
