Sponsored This site contains affiliate links for which we may receive compensation. More information
Sponsored CHECK PRODUCTS/PRICES ON THE WEBSITE
| Built-in display | No |
|---|---|
| Cables included | AC, USB |
| Colour scanning | Yes |
| Country of origin | Indonesia |
| Depth | 169 mm |
| Display | LCD |
| Drivers included | Yes |
| Duplex Scanning | Yes |
| Height | 176 mm |
| Input colour depth | 30 bit |
| Legal | Yes |
| Letter | Yes |
| Light source | ReadyScan LED |
| Linux operating systems supported | Yes |
| Mac operating systems supported | Yes |
| Maximum ISO A-series paper size | A4 |
| Maximum scan size | 215.9 x 6096 mm |
| Optical scanning resolution | 600 x 600 DPI |
| Output colour depth | 24 bit |
| Package depth | 365 mm |
| Package Height | 250 mm |
| Package width | 285 mm |
| Pallet height | 2.18 m |
| Pallet length | 120 cm |
| Pallet width | 80 cm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Quantity per pallet | 63 pc(s) |
| Scan drivers | ISIS,TWAIN,WIA |
| Scan file formats | PDF,TIFF |
| Scan to | E-mail, FTP |
| Scanner type | Sheet-fed scanner |
| Scanning media types supported | Business Card, Plastic Card, Post Card(JPN), Thin paper |
| Standard interfaces | USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Supported network protocols | TCP/IP, DHCP, DNS, SNMP, SLP |
| USB port | Yes |
| Weight | 3.7 kg |
| Width | 296 mm |
| Windows operating systems supported | Yes |
